Duben 2016

Jak obejít Sony PlayMemories

3. dubna 2016 v 10:21 | kubajzlik |  Sony PlayMemories

Návod na Sony PlayMemories


Pokud si zakoupíte produkt Sony (v mém případě fotoaparát Sony Alpha 5000) můžete se rozloučit s jakoukoliv další podporou ze strany Sony. U Sony se totiž tváří, že Česká Republika (i SK) prostě neexistují.
Existuje pár návodů jak to lze obejít a svůj produkt obohatit o FREE aplikace ale i placené, se kterými jsem počítal při koupi fotoaparátu, že si dokoupím (time-lapse, light painting, motion shot, multiple exposure…) na https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/

Postup, co bude potřeba


1. Založit (pokud ještě nemáte) e-mailový účet na googlu např. abc123@gmail.com je nutné aby koncovka byla .COM
2. Založit (pokud ještě nemáte) účet na https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/home
(přes něj bude potřeba dobíjet peněženku na Sony, ze kterého budete následně platit aplikace pro fotoaparát)
3. Založit účet na https://www.playstation.com/en-us/ tady je trošku komplikace, nesmíte přiznat, že jste z ČR (nebo SR).

· Můj postup, zkusím to shrnout : nesmíte přiznat, že jste z ČR (nebo SR) ale na tvrdo z USA
· Adresu jsem si vymyslet dle google map (vybral jsem si Californii, město, ulici a č. popisný vám vypisovat nebudu)
· Email (viz bod 1, @gmail.com)
· Na konci registrace přijde na (@gmail.com) potvrzující e-mail aby byla registrace kompletní)

4. Nyní je potřeba koupit např. na http://www.play-asia.com/codes kartičky pro dobití kreditu na Sony účet. Já kupoval "PLAYSTATION NETWORK CARD (US$ 20 / FOR US NETWORK ONLY)". Tady je důležité, aby to bylo pro US a Network Only . Zároveň si musíte dát pozor, aby se jednalo v popisu o verzi DIGITAL jsou tam verze i bez DIGITAL a ta by vám přišla poštou domu a ještě byste platili za poštovné.
5. Po té co si vyberete kartičku, je potřeba jí zaplatit přes Paypal, přijde vám potvrzovací email (pár minut cca 10 to trvá) a vygeneruje vám to 12ti místný kód, který si zaznamenejte.
6. Nyní je potřeba na účtu, který jste si vytvořili na https://www.playstation.com/en-us/ najít MY ACCOUNT - REEDEEM PREPAID CARD a tam vložíte ten uložený kód (viz. bod 5)
7. Nyní máte nabito na Sony příslušené peníze.
8. Nyní se musíte přihlásit na https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/ Sony účty jsou propojené, takže účet máte založený z bodu 3, na kterém máte nyní už nabité peníze. Pouze se přihlašte (pořád se jedná o USA účet ne ČR (nebo SR)
9. Před tím než zapojíte fotoaparát přes USB do PC nesmíte mít ve fotoaparátu už založený účet a ani nesmí být zaregistrovaný na ČR účet, musíte dát RESET fotoaparátu jako byste ho zrovna koupili. Poté stačí připojit přes USB a zapnout fotoaparát. Dojde ke spárování účtu z PC (ve kterém máte USA účet). Bude si to chvíli povídat a něco se nainstaluje.
10. Pokud mé rady byli k pochopení, nyní máte vše připravené. Už stačí jen vybrat aplikaci, která se vám líbí a stáhnout ji do fotoaparátu.

Je to dost vyčerpávající ale když budete mít trpělivost a budete pečlivý dá se to obejít. Já to zvládl kompletně během jednoho odpoledne, Takže vy to budete mít rychlejc. Při každé povedené fotce posílám pozdravy na Sony (jsi jednička Kalousku).